סוגי אמבטיות

//סוגי אמבטיות
סוגי אמבטיות 2018-11-27T13:56:25+02:00

סוגי אמבטיות

האמבטיות מתחלקות לשלושה סוגים בהתאם לחומר ממנו הן עשויות: אמבטיות יציקה, אמבטיות פח ואמבטיות אקריליות

  • אמבטיה יצוקה

אמבטיות יציקה הן האמבטיות הישנות שהורכבו בבתים משנות החמישים ועד סוף שנות השבעים והן עשויות מברזל יציקה עבה מעל 1.5 סמ עוביו ומצופות בשכבת אמאייל. אמבטיות אלו רגישות מאד לחומרי ניקיון ולחומצות חזקות וכל חומר חומצי מאכל אותן וגורם לאמאייל להישחק עד שהאמבטיה הופכת מחוספסת כניר זכוכית.

הפתרון לאמבטיה שנאכלה עם הזמן הוא ציפוי אמבטיה או חידוש אמבטיה בשיטה של צח חידוש אמבטיות. כדי לחדש אמבטיית יציקה פגועה , יש צורך בליטוש האמבטיה עד להחלקתה המלאה, למלא את כל הפגמים, ללטש אותה שוב בעזרת חומר כימי ,ליבש את האמבטיה ולעטוף את כל הסביבה למניעת פגיעת נתזים בזמן ההתזה.

מתיזים כ 4 עד 5 שכבות של חומר יסוד ועליו עוד 20 שכבות של חומר ציפוי (לא צבע) הכל בעזרת מפוח ואקדח התזה, בהתזת חום. בסיום התהליך האורך כשלוש שעות מתקבלת אמבטיה מחודשת בעלת גימור מעולה ומבריקה. יש לציין שלאחר הציפוי האמבטיה המחודשת יכולה לעמוד בכל סוגי חומרי הניקיון ואפילו השימוש בחומצה לניקיון אינו פוגם באמבטיה.

  • אמבטיה מפח

בשלושים השנים האחרונות החלו יצרני האמבטיות לעבור מיצור אמבטיות יציקה כבדות ליצור אמבטיות פח קלות בעיקר בגלל העלות הנמוכה של יצור אמבטיה מפח. אמבטיית פח מורכבת מפח דק עד 1 מ”מ עובי ומצופה בשכבת אמאייל דקה. אמבטיות הפח הן קלות משקל וצורתן נאה.

החיסרון באמבטיות אלו הוא שמרגע שהאמבטיה נפגעת ושכבת האמאייל הדקה ניזוקה, הפח הדק חשוף למים ואז האמבטיה מחלידה ובשלב מתקדם יותר נוצרים בה ממש חורים בעיקר בדופן החיצונית בקנט או באזורים סביב יציאות המים.

במקרה של קנט חלוד נאלצים לבצע תיקון קנט חלוד או להלביש אמבטיה חדשה על הישנה הפגועה (ראה כתבה בנושא).

במקרה ונוצרים חורים בתחתית האמבטיה או קרוב ליציאת המים העליונה או התחתונה אין שום אפשרות לתיקון עמיד לאורך זמן ואז צריך להלביש אמבטיה אקרילית חדשה אמבטיה חדשה לתוך האמבטיה הקיימת ולמעשה האמבטיה החדשה העשויה מאקריל שאינו מחליד מחליפה את הישנה שנאטמת וקופאת על מקומה בזמן מכון שאין לה מגע עם המים והיא מהווה רק תשתית לאמבטיה החדשה.

  • אמבטיה אקרילית

בשנים האחרונות החלו ליצר אמבטיות מחומרים פולימריים (פלסטיים), אמבטיות אקריליות. אמבטיה אקרילית מיוצרת בשיטה של ואקום פורמינג כלומר לוקחים פלטה של חומר אקרילי ואותו מושכים בחום לתבנית שצורתה כצורת האמבטיה הנדרשת ואז מחזקים את החלק התחתון החיצוני בשכבת פייברגלאס עד לעובי של 1 סמ לקבלת חוזק מירבי.

יתרונן הגדול של אמבטיות אקריליות שהן לעולם לא מחלידות ואורך חייהן ארוך. כשמתקינים אמבטיה אקרילית רצוי תמיד להניח את האמבטיה בתוך מסגרת מתכתית (מיטה או גשטל)מכוון שהאמבטיה אינה קשיחה כמו אמבטיה מפח או אמבטיה יצוקה וזקוקה לתמיכה.

אחת הבעיות של אמבטיה אקרילית היא שבר כתוצאה מהרכבה לא נכונה ללא המסגרת המתכתית או תמיכה תחתונה. במקרה של שבר באמבטיה אקרילית ניתן לתקן את האמבטיה בתיקון המשלב פוליאסטר ופייברגלאס וגם לאחר מכן לבצע ציפוי אמבטיה מלא שהופך את האמבטיה לחדשה.

שברים באמבטיה אקרילית מתקנים על ידי ליטוש האמבטיה במקום השבור ואז הדבקת שכבות של חומרים מרוכבים ברשתות שתי וערב עד ליצירת מרקם אחיד לאמבטיה ואז ציפוי החלק המתוקן. תיקון אמבטיה אקרילית אורך בין שעתיים לשלש ובסיום האמבטיה חוזרת למצבה מלפני השבר.

ציפוי אמבטיה אקרילית זוכה להצלחה רבה ומחזיק לשנים רבות בגלל הרכב החומרים הדומה בין חומר הבסיס לחומר הציפוי.

חברת צח חידוש אמבטיות עוסקת בציפוי, הלבשה, צביעה ותיקון של אמבטיות למעלה מחמישים שנה,
לשביעות רצון לקוחותינו הרבים ברחבי הארץ.

logo_white

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו: 050-828-2228, או השאירו פרטיכם בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם!

0/5 (0 Reviews)
Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
WhatsApp שלחו הודעה בוואטספ